Vitajte na mojich stránkach www.jemezdravo.sk.

Milujem varenie a pečenie a mojím poslaním je ukázať aj vám, ktorí musíte dodržiavať bezlepkovú a bezlaktózovú či bezmliečnu diétu, ako chutne, rýchlo a efektívne variť. Rada vám poradím, preto sa pokojne pýtajte,  čítajte a varte :-).

Predtým to však takto nebolo.

Pred niekoľkými rokmi zistili manželovi intoleranciu lepku a kazeínu. Mne zase pšenicu a neskôr histamínovú intoleranciu. Ku ktorej sa pridala neskôr aj tá laktózová.

Na začiatku som mala pocit, že už nemáme čo jesť, a že nemám ani z čoho variť. Že to jedlo nebude chutné, ak do neho nepridám syr, maslo, smotanu, či mlieko, čo bolo dovtedy súčasťou takmer každého nášho jedla.

Ale dnes už viem čo môžem variť, aby to bolo pre nás a zároveň to bolo chutné a výživné, i zdravé.

Písal sa rok 2011/2012 a jedného dňa som sa rozhodla, začať si dávať dokopy recepty. Tu a tam sa ma známi pýtali čo varím, z čoho, ako, nech im dám nejaké tipy a tak som začala písať čo doma varíme a zháňala stále viac a viac jedál, potravín, možností a upravovala ich podľa nás.

A keďže som chcela pomôcť aj ostatným, prišla myšlienka že vytvorím tento web, aby aj iní ľudia s podobnými obmedzeniami v jedle, ktorí zápasia s problémom čo jesť/variť, získali úžasné recepty na jednom mieste a mohli sa k nim kedykoľvek vrátiť.

V roku 2017 som vydala kuchársku knihu Intolerancie s chuťou, viac ako 103 bezlepkových a bezlaktózových receptov.

Všetky recepty na tejto stránke sú zároveň bezlepkové a zároveň bez mliečnych výrobkov.

Želám vám dobrú chuť a smelo do toho! 🙂