Bezlepkové jogurtové čučoriedkové lievance

Normálny jogurt som nejedla už ani nepamätám. Zato ten kokosový občas stojí za to. Nejem normálne jogurty nie preto, že by som nechcela, ale preto, že nemôžem. Do bezlepkových jogurtových lievancov som pridala ten kokosový. Ak môžete mliečne, pridajte pokojne normálny biely jogur.

V tom prípade ale odporúčam pridať aj nejaké sladidlo. Kokosový jogurt je totiž jemne sladký, takže do týchto lievancov už nepridávam žiadne sladidlo.

Chcela som dnes použiť inú múku, ale mlynček mám mimo bytu, tak som použila Schär Mix B. Chutili výborne. Pokojne ale môžete vyskúšať aj inú múku, či zmes múk.

Bezlepkové jogurtové čučoriedkové lievance

Vytlač recept
Porcie: cca 9 ks Čas pripravy: 20 minút

Ingrediencie

  • 1 kokosový jogurt
  • 2 kopcovité polievkové lyžice múky Schär Mix B
  • štipka soli
  • 2 vajcia
  • 4 polievkové lyžice zaváraných čučoriedok

Postup

1

Všetky ingrediencie si spolu dobre premiešame a na panvici na troške oleja, napríklad kokosového tvarujeme menšie lievance, ktoré opekáme z oboch strán.

2

Podávame napríklad s ďalšími čučoriedkami, javorovým sirupom či džemom.

3

PS: my sme do lievancov nepridali žiadne ďalšie sladidlo, pretože sladký je kokosový jogurt, taktiež čučoriedky. Lievance boli i tak sladké.

intolerancia s chuťou

Kniha - Intolerancia s chuťou

Pripravte si skvelé jedlá bez lepku, laktózy aj mliečnej bielkoviny. Kniha vás prevedie receptami na každý deň, od raňajok, hlavných chodov, šalátov až po výborné dezerty. Recepty sú jednoduché na prípravu.

Viac informácii

Mohlo by sa vám tiež páčiť