Výborné bezlepkové šúľance bez vajec

Šúľance vôbec nepotrebujú vajcia, verte mi. Prakticky sú teda z dvoch ingrediencií, ak nepočítam trocha soli do cesta a mak s cukrom z jedného balíka. Sú veľmi rýchlo hotové, skutočne na to nepotrebujete ani veľa zručnosti.

Domáce šúľance sú prosto najlepšie.

Výborné bezlepkové šúľance bez vajec

Vytlač recept
Porcie: 4-5 Čas pripravy: 1 hodina

Ingrediencie

  • 700 g uvarených zemiakov v šupke
  • 200 g Schär Mix B
  • soľ do cesta
  • na posypanie: mak s cukrom, orechy s cukrom, bezlepková opečená strúhanka s cukrom, džem, čokoľvek čo máte radi...

Postup

1

Zemiaky si uvaríme v šupke v osolenej vode. Po dovarení vodu zlejeme a necháme ich úplne vychladnúť.

2

Zemiaky najemno nastrúhame, jemne osolíme, pridáme múku a vypracujeme kompaktné cesto.

3

Na doske si z kúskov cesta vytvarujeme šúľky, môžu byť cca 2 cm hrúbky, nakrájame ich na kúsky a z kúskov v rukách urobíme šúľance.

4

Varíme ich v osolenej vriacej vode cca 5 minút.

5

A teraz tá časť ohľadne masla. Sú dve možnosti. Buď si roztopíte maslo ako napr. Alsan Bio, alebo inú rastlinnú náhradu masla, dnes som akurát vo Fresh Markete objavila jedno maslo vraj je výborné a je vyrobené prevažne z mandlí.

6

Druhá možnosť urobíte to čo my, žiadne maslo nepoužijeme, vysypeme mak s cukrom na úplne horúce šúľance takže cukor sa troška rozpustí, alebo ich nanajvýš polejeme troškou horúcej vody, v ktorej sme ich varili. Sú i tak veľmi chutné :-).

7

Ten kto môže normálne maslo môže použiť to.

8

Recepty ktoré uverejňujem sú vždy bezlepkovo bezmliečne, ale samozrejme, že si ich môžete upraviť podľa seba. Tí, ktorí môžu lepok, môžu si súľance urobiť z hladkej pšeničnej múky (v tomto prípade možno bude treba troška pomúčiť dosku) a tí, ktorí zas môžu mliečne výrobky, použijú klasické maslo...

intolerancia s chuťou

Kniha - Intolerancia s chuťou

Pripravte si skvelé jedlá bez lepku, laktózy aj mliečnej bielkoviny. Kniha vás prevedie receptami na každý deň, od raňajok, hlavných chodov, šalátov až po výborné dezerty. Recepty sú jednoduché na prípravu.

Viac informácii

Mohlo by sa vám tiež páčiť